TPS terapija je inovativna neinvazivna metoda, ki se uveljavlja kot učinkovita podpora pri zdravljenju nevrodegenerativnih bolezni, kot je Alzheimerjeva bolezen. V Sloveniji je ena vodilnih ustanov, ki omogoča tovrstno obravnavo, Nevrocenter zato kliknite sem za povezavo, kjer se posameznikom ponuja napredna storitev z visoko stopnjo strokovnosti in osebnim pristopom. TPS terapija (Transkranialna pulzna stimulacija) deluje na osnovi ciljane stimulacije možganskih centrov, ki so ključni za spomin, koncentracijo in druge kognitivne funkcije. Postopek poteka s pomočjo naprave NEUROLITH®, ki omogoča globinsko stimulacijo možganov brez bolečin in brez potrebe po anesteziji ali hospitalizaciji.
TPS terapija je zasnovana tako, da spodbuja nevronsko aktivnost in posledično izboljšuje povezave med možganskimi celicami. Učinki so najbolj opazni pri bolnikih z zgodnjimi in srednje napredovalimi oblikami Alzheimerjeve bolezni, saj se pri njih pogosto kaže upočasnitev kognitivnega propadanja ter izboljšanje orientacije, spomina in splošnega razpoloženja. Ena največjih prednosti TPS terapije je, da je brez stranskih učinkov, neinvazivna in se lahko izvaja ambulantno, kar pomeni, da ni potrebe po dolgotrajnem okrevanju. V Nevrocentru poskrbijo, da je vsakemu posamezniku zagotovljena celostna obravnava, vključno s svetovanjem, spremljanjem napredka in podporo svojcem.
Postopek običajno obsega šest terapij, ki potekajo v razmiku nekaj dni. Vsaka terapija traja približno 30 minut. Po končanem ciklu se mnogi pacienti in njihovi svojci poročajo o izboljšanju kognitivnih funkcij, boljši sposobnosti opravljanja vsakodnevnih nalog ter večji samostojnosti. TPS terapija se izvaja v prijetnem in varnem okolju, kjer izkušeno osebje poskrbi za optimalno izkušnjo. Nevrocenter kot edini licencirani center za izvajanje TPS terapije v Sloveniji nudi vrhunsko tehnologijo, ki je bila razvita v sodelovanju z vodilnimi svetovnimi strokovnjaki na področju nevrologije.
TPS terapija ni zdravilo, temveč terapevtski postopek, ki znatno prispeva k izboljšanju kakovosti življenja oseb z Alzheimerjevo boleznijo in drugimi oblikami kognitivnih motenj. V kombinaciji z drugimi podpornimi metodami, kot so prehranska dopolnila, kognitivni treningi in fizična aktivnost, lahko ta terapija posamezniku pomaga ohraniti mentalno vitalnost in neodvisnost dlje časa. Nevrocenter pri tem nudi celovit pristop, ki združuje sodobno tehnologijo, človeško toplino in strokovno znanje, kar je ključnega pomena za uspeh vsakega terapevtskega procesa.